use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Click to read more about this recipe
Includes
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

Ať už pečete pro své přátele nebo pro svoji rozvětvenou rodinu, přizvěte si na pomoc sezónní ingredience. Nezklamou Vás a z Vašich cupcakes udělají hvězdný chod, na který budou Vaši hosté ještě dlouho vzpomínat. A začneme sladce. Jak jinak…

Rebarbora

Donedávna zapomenutá kráska, které se v poslední době dostává stále více pozornosti, totiž už dávno totiž není tou nudnou ingrediencí našich babiček. Pojďme z ní společně dostat všechnu tu chutnou šťávu. Uvidíte, že se Vaše cupcakes budou v její šťavnaté chuti doslova koupat!

Na pomoc si stačí vzít trošku hnědého cukru a citronové šťávy. Rebarboru oloupejte a nakrájejte na plátky silné zhruba 0,5 centimetru. Plátky vložte do hmoždíře spolu s hrstkou hnědého cukru a zakápněte pár kapkami citronové šťávy. Vše dohromady trošku rozmačkejte, dokud z ní doslova nepotečou všechny chutě. Směs smíchejte třeba se základním těstem na vanilkový cupcake, pouze uberte trošku mléka. Výsledkem budete ohromeni! Rebarbora si také dobře rozumí s kořením. Proto, pokud jste odvážnější, nebojte se sáhnout po skořici nebo kardamomu.

Jahody

Jahody, které jsou na trhu k dostání, sice ještě nejsou v té nejlepší kondici, přesto je nekompromisně nezavrhujte. Už jen pohled na ně vybízí ke spoustě efektních a vtipných nápadů, jak cupcakes oživit a dodat jim trošku šťávy. Klasický krém můžete jednoduše vylepšit jahodovou omáčkou. Tu snadno připravíte, když povaříte pár lžiček vody s půl hrnkem cukru a přidáte nakrájené a rozmačkané jahody. Jakmile dosáhne směs konzistence omáčky, máte hotovo. Stačí nechat omáčku chvíli zchladnout a pak už jen dozdobit čepičku krému.

Slané cupcakes

Slané cupcakes jsou pro jarní sezónu jako stvořené. Skoro by se chtělo říci: „Tak málo času a tolik dobrých ingrediencí…“ Udělat z Vašich cupcakes krále večírku je jednoduše jednoduché! Ohromte svoje přátele netradičním pohoštěním v podobě slaných cupcakes. Nebo snad nechcete, aby se o Vaší party mluvilo jako o té nejúžasnější? Vybírat můžete z luxusního chřestu, mladičkého špenátu, neprávem opomíjeného mangoldu či květáku.  Špenát si bude skvěle rozumět se sýrem (zkuste dobrý Feta sýr nebo starý dobrý anglický Cheddar). Stejně dobře bude v této kombinaci fungovat i mangold.