use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Click to read more about this recipe
Includes
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Na začátku tohoto příspěvku zavzpomínám na jeden z velmi teplých dnů letošního léta. Proč? Protože na zimu se musíte připravit v létě. A právě ten den jsem dostala nabídku, abych natočila vánoční reklamu s Herou, se kterou bezplatně spolupracuji již třetí rok. Hera k mému pečení patří stejně, jako to měla má babička. Nejsem žádná cukrářská hvězda. Jsem jen laik s nadšením pro pečení. Ta nabídka mě potěšila, ale současně jsem si uvědomila, že to není nic pro mě. A co pak ti chudáci u obrazovek? Koukat na mě? Ta představa mě pobavila.

Hned jsem věděla, že v téhle vánoční reklamě by měly být především děti. Vánoce jsou přece nejkrásnější v očích dětí. No a právě tady vznikl nápad spojit reklamu s pomocí. Seznámila jsem zástupce Hery s vedením Kapky naděje a pak už se jen plánovalo, vymýšlelo a tvořilo. Napeklo se velké množství perníčků a zdobilo se tak, aby to zvládly i jiné děti s maminkou, které reklamu v televizi uvidí.

Když jsem se v den natáčení v sedm hodin ráno seznámila s účinkující rodinou, která je s Kapkou naděje spojena právě životním příběhem mladšího dítěte, cítila jsem z ní neuvěřitelnou pozitivní energii. Ta byla při pohledu na dva malé chlapce tak nakažlivá, že nadšení nám všem vydrželo až do večerních hodin. Rodině, která se vzdala honoráře za natáčení ve prospěch Kapky naděje, se klaním. Poklonu si zaslouží i obě děti, které celý den zvládaly skvěle, a tak věřím, že i divák ocení přirozenost celého díla. Nejde totiž jen o nějakou řadovou reklamu. Jde o reklamu se silným a pravdivým příběhem. Proto si moc vážím toho, že jsem mohla být nejen u nápadu, ale i u realizace. Něco málo ze zákulisí zveřejním, tak sledujte Marzicake…

Děkuji celému týmu Hery, který věřil myšlence a pustil se do tak náročného projektu s cílem pomoci. Jsem ráda, že nápad dostal reálnou podobu.

Kdo pro Heru vymyslel slogan „Pečení je radost – Hera je pečení“, možná ani netušil, jak moc je nadčasový. A proto jestli vás pečení baví, upečte si i svůj vánoční strom. Recept na perníkové těsto najdete zde a pak už jen vykrajujete tolik hvězd, aby byl strom tak velký, jak chcete. Hvězdice lepíte bílkovou polevou jednu za druhou na sebe nebo strom můžete stabilizovat špejlí či podomácku vyrobeným stojánkem. Perníkový strom je symbolem celé této kampaně s cílem pomoci i při pečení. Můžete ho nazdobit každý dle svého nebo stejně, jako jsme to udělali my – kapku po kapce. Všichni tak můžeme poskytnout naději někomu, kdo ji i o Vánocích ztrácí za okny nemocnice. Vánoce 2018 – O Kapku větší radost z vánočního pečení.

Danu z blogu Marzicake navštivte zde.