Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
S chladnými rány nám pomalu ale jistě začíná scházet léto a vlídnější počasí. Na druhou stranu se stejně jako každý rok těšíme na večery, kdy se po náročném dni schoulíme do křesla v teple domova, dáme si šálek horkého kakaa, nebo kávy a odměníme se něčím hříšně dobrým.
Ať už podzim máte rádi, nebo není zrovna vaším nejoblíbenějším obdobím z roku, je bohatý na skvělé suroviny, které jsou právě teď v té nejlepší kondici.

My jsme vybrali pět podzimních surovin, na které se celý rok vždy těšíme.

Houby

Oblíbená lahůdka z lesa. Nemají téměř žádné kalorie a jsou bohaté na vitamíny a minerály. Navíc každý pokrm skvěle ochutí. Inspirujte se třeba naším Houbovým quichem, nebo je podle své fantazie přidejte do slaných muffinů.

Dýně

Je neuvěřitelně univerzální. Můžete ji připravovat na sladký i slaný způsob. Navíc obsahuje spoustu vitamínů.
Rozmixovaná dýně se špetkou skořice pak skvěle doplní ranní kaši, která vás nejen zahřeje, ale i zasytí na celé dopoledne.
Další skvělé recepty pak najdete zde.

Zelí

Je prostě superpotravina! Nejenže skvěle chutná na mnoho způsobů, ale je to i domácí lékař. Nejlepší pro náš organismus je kysané zelí, které je přímo nabyté vitamínem C a tak posiluje imunitu.
Udělejte z něj ve své kuchyni tento podzim nejlepšího parťáka a nachlazení si na vás nepřijde. Vyzkoušejte třeba náš skvělý slaný závin!

Ořechy

Další ze seznamu superpotravin. Navíc maximálně univerzální. Pouhá hrstka ořechů, či semínek skrývá silnou dávku vitamínů, minerálů i tuků, které působí na posílení činnosti mozku, srdce a dalších orgánů. Využijte je v jejich nejlepší kondici a vyzkoušejte třeba náš Hruškový koláč s dvěma druhy ořechů!

Řepa

Neprávem podceňovaná surovina, se kterou lze v kuchyni přímo čarovat a tělo vám za její konzumaci poděkuje. Tato červená kráska například snižuje krevní tlak, umí bojovat se záněty a stresem a podporuje detoxikaci organismu. To je jen malý výčet benefitů a tak na nic nečekejte a vyzkoušejte skvělé a navíc bezlepkové Řepové brownies!

Ať už plánujete slavnostní podzimní party, nebo chcete jen potěšit své blízké, upečte si některý z naší série receptů a oslavte tak ten nejsladší podzim!