Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Dýně by se mohla klidně stát synonymem podzimu. Není jen neodmyslitelným společníkem v době Hallowenu, ale i kulinářským pokladem.

Dýni můžete skladovat ve vhodných podmínkách celou zimu a mít tak vždy po ruce zásobu na saláty, polévky, kaše, nebo právě skvělé dezerty.

Na trhu ale i v obchodě můžete narazit na spoustu jejích druhů. Vybírejte ji hlavně podle vůně, která by měla být příjemně sladká.
Muškátová dýně je krásně jemná. Hokkaido má naopak plnou chuť a nemusí se loupat – její slupka po upečení krásně změkne. Máslová dýně sice vyžaduje loupání, za to se odvděčí nejsladší chutí.

Třešničkou na dortu jsou pak už jen zdravotní benefity dýně!

  • je jedním z nejvýznamnějších zdrojů betakarotenu, který je významným antioxidantem
  • obsahuje vysoké množství vitamínu C, který nejenže podporuje imunitní systém, ale podporuje i tvorbu kolagenu, který je nezbytný například pro udržení krásné pokožky a kvalitních vlasů
  • je skvělým zdrojem vlákniny
  • dýňová semínka mají vysoký obsah bílkovin a rostlinných mastných kyselin, které pomáhají regulovat hladinu cholesterolu, chrání před artritidou, podporují zdravou kůži a zlepšují funkci mozku 
  • dužina a semínka jsou bohatá na hořčík, který je nezbytný pro zdravé kosti a zuby
  • a to nejlepší nakonec. Dýně obsahuje L tryptofan, chemickou sloučeninu, která vyvolává pocit pohody

Inspirujte se našimi recepty a užijte si kouzelný oranžový podzim!

Všechny recepty najdete zde.