use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Click to read more about this recipe
Includes
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Zdobení dortů v anglickém stylu – zdobení cukrem – není jen móda, která za chvíli pomine, ale spíše vizitka každého pravého cukráře.

„Sugarcrafting“ neboli zdobení cukrem

Zdobení dortů v anglickém stylu – zdobení cukrem – není jen móda, která za chvíli pomine, ale spíše vizitka každého pravého cukráře. Z rafinovaných designů a nepřeberného množství barev se vám přitom nejspíš zatočí hlava, a navíc bývají zrakové vjemy doprovázené lahodným chuťovým zážitkem – protože každý takový dort je stejně krásný jako chutný.

Umění pro náročné

Vášni cukrářského zdobení holduje mnoho lidí a jejich řady se neustále rozšiřují, dokonce i jinde než na Britských ostrovech, přestože si toto umění vyžaduje přesnost, trpělivost, talent a v první řadě – čas. Pokud to všechno máte a rádi čelíte výzvám – rozhodně si toto umění vyzkoušejte, stojí to za to!

Jak začít

K dekorování dortů potřebujete nejen cukrovou pastu nebo potravinářská barviva, ale také šablony, různé typy řezných nástrojů nebo drátků, kterými se dají jednotlivé části vzoru spojovat, apod. Základní informace o cukrářském zdobení, a také mnoho inspirace, můžete nalézt na internetu.

Jedinečnost dekorací a chuť

Chcete-li, aby byl váš dort vzhledově skutečně jedinečný, ladil s motivem oslavy nebo s člověkem, pro kterého oslavu chystáte, připravte jej sami. Nejdřív si najděte recept a pozorně vyberte ingredience té nejvyšší kvality. Obzvláště důležitý je máslový krém, protože elegance upečeného dortu a jeho jedinečná chuť závisejí právě na jeho nadýchané, jemné konzistenci.

Patrový nebo snad ve tvaru limuzíny?

Další výzvou je originální dekorace nebo neobvyklý tvar. Dort pro nevěstu a ženicha může být patrový nebo může mít tvar limuzíny – podobné té, která mladou dvojici možná poveze na obecní úřad. Při vytváření nejrůznějších složitých tvarů a forem vám mohou pomoci všechny možné i nemožné šablony, stojany a další pomůcky, které jsou dostupné na trhu, a které se používají jako opora nebo výztuha jednotlivých součástí dortu.

Malování cukrovou hmotou

Cukrářské zdobení spočívá v tom, že se na dort nanese plát barevné cukrové pasty, která se následně zdobí jemnou kresbou cukrových vzorů – pomocí linek, puntíků apod. Dorty takto zdobené cukrem se také nazývají krajkové dorty a jsou to pravá mistrovská díla, která potěší svou elegancí a jedinečnou krásou.