use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Click to read more about this recipe
Includes
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
NAUČTE SE ORIGINÁLNĚ ZDOBIT CUPCAKES. Ať už se jedná o cupcakes ze světlého či tmavého těsta, není pochyb o tom, že tyhle malé "košíčky“ jsou stále oblíbenější. Hera vám přináší několik tipů, jak cupcakes něžně či vtipně dozdobit.

Sušenková ozdoba

Není nic jednoduššího než dozdobit krémovou čepici malou sušenkou. Nic náročného to není, ale dodá to cupcaku na jedinečnosti. Co myslíte?

Lentilková nádivka

Buďte za hvězdu! Dejte si tu práci a upečte své cupcakes s překvapením uvnitř – naplňte je lentilkami. Uvidíte, že budou všichni nadšení!

Květiny

Vyválejte z marcipánu nebo fondánu  slabší plát a vykrájej kytičky. Kytičky spojte k sobě, stačí k tomu obyčejná voda, nebo vodka a vytvoř tak květ. Aby měl květ svůj tvar, vložte ho například do zaoblené sklenice. Velmi šikovná věc na tvarování květů je plastové plato od bonboniéry. Květy se vytvarují a ztvrdnou. U malinkatých kytiček ale není tvarování potřeba. Nakonec můžete přidat klidně ještě lístky. Do středů kytičky je také možné použít takzvaný barevný máček - malé cukrové kuličky.

Sluníčka sedmitečná

Na berušky si samozřejmě nachystáme marcipán obarvený na červeno. Současně si nachystáme ještě černý marcipán nebo černou potravinářskou barvu. Pokud gelovou barvu rozmícháte s kapkou alkoholu, můžete s ní malovat štětcem. Vyválejte si silnější plát marcipánu a kolečkem pak vykrajujte berušky. Pak už stačí jen domalovat hlavičku a puntíky a máte hotovo. Tečky a hlavičku je možné také domodelovat, je ale potřeba počítat s tím, že je to časově náročnější. Pod berušky doporučujeme použít zelený krém.

Ozdobný posyp

Pokud preferujete jednoduché, rychlé a přitom velmi efektní zdobení, potom právě pro vás je určeno velké množství nehrůznějších posypů - barevné kuličky, perličky, srdíčka, hvězdičky, vločky a tak dále. Ty jsou běžně k dostání v obchodní síti. Přestože je to asi nejjednodušší varianta, stydět se za ni rozhodně nebudete muset. Nezapomeňte ale, že i zde platí, že v jednoduchosti je krása. Roztomile působí rovněž zdobení kupovanými bonbónky.

Potahování marcipánem nebo fondánem

Jinou variantou zdobení, tentokrát bez "krémové čepice“ je potahování marcipánem. Nejprve namažte cupcakes krémem (buď vytvořte pouze slabou vrstvu nebo kopeček), vykrojte z marcipánu kolečko, které na cupcake rozměrově sedne. Další invenci se meze nekladou. Cupcake můžete dále zdobit dalšími ozdobami - kytičkami, mašličkami, jednoduše čím vás napadne.