Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.

Univerzální krém z Hery máslové

Potřebujete nazdobit dort, cupcaky nebo třeba muffiny? Pak se vám jistě bude hodit recept na osvědčený krém, který je jemný, krémový a moc dobrý! Navíc vám jeho příprava zabere pouze pár minut času.
  • Čas pečeníNení dostupný
  • Čas přípravy25 minut
  • 1 porce
recipe image Univerzální krém z Hery máslové

Ingredience

  • 220 g Hery máslové
  • mascarpone
  • moučkový cukr dle chuti
  • 1 lžička vanilkového extraktu
Energy (kcal)0 kcal
Energy (kJ)0 kJ
Protein (g)0.0 g
Carbohydrate incl. fibre (g)0.0 g
Carbohydrate excl. fibre (g)0.0 g
Sugar (g)0.0 g
Fibre (g)0.0 g
Fat (g)0.0 g
Saturated fat (g)0.0 g
Unsaturated fat (g)0.0 g
Monounsaturated fat (g)0.0 g
Polyunsaturated fat (g)0.0 g
Trans fat (g)0.0 g
Cholesterol (mg)0 mg
Sodium (mg)0 mg
Salt (g)0.00 g
Vitamin A (IU)0 IU
Vitamin C (mg)0.0 mg
Calcium (mg)0 mg
Iron (mg)0.00 mg
Potassium (mg)0 mg

  1. U přípravy tohoto krému je nejdůležitější, aby Hera i mascarpone měli pokojovou teplotu. Jedině tak vám půjde krém krásně vyšlehat a bude mít nadýchanou konzistenci.
  2. Nejprve Heru máslovou šlehejte 15–20 minut, až bude hezky našlehaná a světlá. Pak k ní začněte po lžících přidávat mascarpone. Vždy počkejte, než se Hera spojí s mascarpone, a až poté přidejte další lžíci. Postupně zašlehejte také moučkový cukr a vanilkový extrakt. Nakonec dejte krém odpočinout do lednice.
  3. Předem upečené a vychladlé korpusy si rozřezejte na půl. Na tác si dejte první kus korpusu a naneste na něj krém. Dbejte na to, ať po rozmazání zasahuje krém doopravdy po okraje (může i přes). Tento postup zopakujte s každým korpusem. Na ten úplně poslední dejte větší vrstvu krému a pomalu jej začněte stěrkou roztírat – nejprve po povrchu a poté se vrhněte na okraje. Pokud vám připadá, že máte stěrku moc „suchou“ odebírejte ještě zbylý krém z misky vedle. Dort krásně zahlaďte a máte hotovo.