Kapka naděje

mějte o kapku větší radost z pečení
NÁKUPEM MŮŽETE PŘISPÍVAT OD 1. 11. 2018

Příběh

S manželem jsme se po dvouletém vztahu vzali v roce 2006. Po pětiletém užívání si společného manželského cestování se nám v roce 2011 narodil první syn Vašík. Ideální rodina plná štěstí se rozrostla hned rok a půl poté o dalšího chlapečka – Vilíka. Zcela šťastni jsme žili až do osudného dubna 2016, kdy měl Vilík – tehdy 3,5 roku – nastoupit na banální operaci odstranění nosní mandle. Předoperační vyšetření však ukázalo úplně jinou diagnózu, kterou nechce slyšet žádná maminka. Váš syn má akutní leukémii a je nutné okamžitě nasadit intenzivní léčbu, která potrvá 6-8 měsíců.

Tma. Jeden den jsem byla pracující maminkou dvou zdravých synů, ten následující jsem stála na dětském onkologickém oddělení a sestra mě navlékala do nemocničních hábitů a uvazovala na ústa roušku.

Nastalo období noční můry. Intenzivní léčba plná chemoterapie a beznaděje. Navíc s hrozbou špatného konce. Na konci roku 2016, kdy jsme měli končit intenzivní léčbu a nastoupit do léčby udržovací, se zjistilo, že léčba nezabrala tak, jak bylo v plánu, Vilík byl okamžitě indikován k transplantaci kostní dřeně. Že sice budou testovat jako vhodného dárce kostní dřeně sourozence a nás, ale pravděpodobnost nalezení shody v rodině je přesto velmi malá. Ihned se tedy začalo hledat potenciálního dárce v registru dárců krvetvorných buněk. Času bylo velmi málo a prognózy mizerné. Období Vánočních svátků a Silvestra jsme prožili jako ve špatném snu. Veškeré své zbytky sil jsme upínali k podpoře Vilíčka a k poslední naději. Po Silvestru nám oznámili, že Vašík je stoprocentně shodný a tedy ideálním dárcem kostní dřeně pro Vilíčka.

Dne 10. března 2017 došlo k převodu kostní dřeně od Vašíka (necelých 6 let) Vilíkovi (4,5 roku). Ten den jsme byli v nemocnici celá rodina. Ráno pod celkovou anestezií odebrali kmenové buňky staršímu Vašíkovi, aby je za pár minut nato transplantovali mladšímu Vilíčkovi. Ten strach o obě děti najednou je nesdělitelný. Cítíte neuvěřitelný vděk doktorům, kteří jsou v tuhle chvíli výš než bůh. Nepřestáváte se divit nad tímto zázrakem.

Průběh byl vzhledem k sourozenecké transplantaci bez nějakých větších komplikací. Po osmi týdnech nás pustili domů, kde jsme museli kvůli nově se budující imunitě ještě půl roku žít v absolutní izolaci.

Dneska je to rok a půl od převodu. Oba kluci chodí do školy a my se vracíme do „normálního“ života.

Během léčby a pobytu v nemocnici jsme se setkali s obrovskou podporou okolí. Musím zmínit zejména Dobrého anděla a Kapku naděje. Jejich podpora byla naprosto fascinující, a to nejenom během léčby, ale také po ní, kdy Vendula Pizingerová se svým týmem například dorazila na rekonvalescenční tábor pro transplantované děti a udělali jim překrásné dva dny plné her a odměn.

Já i můj manžel jsme velice vděční za pomoc, které se nám dostalo a teď, když už my sami pomoc nepotřebujeme, snažíme se ji vracet. Proto jsme se stali Dobrými anděly a tvářemi kampaně Hery na podporu Kapky naděje.

Musím říct, že bych nikdy nevěřila, že zrovna já zažiju v životě takovou horskou dráhu. Dnes, s odstupem času, nacházím v tomto intenzivním období mnohé. Naučila jsem se tímto nastavením jiné perspektivy intenzivnějšímu vnímání, obrovské pokoře a nesmírné vděčnosti. Naučila jsem se trpělivosti. Naučila jsem se za každé okolnosti věřit v naději.

Klára Šrubařová
PODÍVEJTE SE NA NÁŠ reklamní SPOT

Backstage

Podívejte se, jak se zrodila první česká a první slovenská Hera reklama s opravdovým příběhem!

Reklamní spot vznikl ve spolupráci se společností Česká produkční, s.r.o.

prohlédněte si fotky z natáčení
Podívejte se, jak probíhalo natáčení reklamy s příběhem.
více fotek a videí naleznete
na sociálních sítích:

Darovali jste

za měsíc listopad
700 000 Kč
za měsíc prosinec
414 043 Kč
za listopad a prosinec celkem
1 114 043 Kč
Děkujeme!

MECHANIKA

Nákupem každé Hery přispějte na podporu nadačního fondu Kapka naděje v České republice. Nákupem Hery na Slovensku přispíváte nadácii Kvapka nádeje.

Z každé jakékoliv prodané Hery darujeme 1% z její ceny nadačnímu fondu Kapka naděje a nadácii Kvapka nádeje.

Prodeje se počítají z prodejních dat zpracovaných společností Nielsen za měsíc listopad a prosinec 2018.

PRAVIDLA AKCE

s názvem „Mějte o kapku větší radost z Vánoc“ (dále jen jako „akce“)

1. POŘADATELÉ AKCE

Pořadateli akce jsou společnost Upfield ČR, spol s.r.o., se sídlem Rohanské nábřeží 670/17, 186 00 Praha 8 Karlín, Česká republika, IČ: 04034368, zapsaná ve veřejném rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, Sp. zn. C 241567 a společnost Upfield Slovensko, spol. s r.o., se sídlem Karadžičova 10, 821 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO 47257121, zapsaná v obchodném registru Okresného súdu Bratislava I, oddiel Sro, vložka číslo: 102935/B (dále spolu také jako „pořadatelé“).

2. DOBA A MÍSTO KONÁNÍ AKCE

Akce se koná v době od 1. listopadu 2018 do 31. prosince 2018 včetně v prodejnách potravinářského zboží prodávajících výrobky zn. Hera na území České republiky a Slovenské republiky.

3. ÚČASTNÍCI AKCE

Akce se může zúčastnit každá fyzická osoba a/nebo právnická osoba, pokud zakoupí v době a místě konání akce jakékoliv balení výrobků specifikované v bodě 4. Jedním balením se rozumí balení 1 ks níže uvedených výrobků.

4. VÝROBKY značky Hera

  • Hera 250 g
  • Hera máslová příchuť 250 g
  • Hera 500 g
  • Hera máslová příchuť 500 g
  • Hera bez laktózy 250 g
(dále též jen „výrobky“)

5. CÍL AKCE

V rámci akce darují pořadatelé z každého prodaného jednoho balení výrobků finanční příspěvek ve výši 1% z jeho konečné prodejní ceny Nadačnímu fondu Kapka naděje v České republice (z výrobků prodaných na území České republiky) a Nadácii Kvapka naděje na Slovensku (z výrobků prodaných na území Slovenské republiky). Počet prodaných kusů výrobků v každé republice bude zjišťován spolupracující společností Nielsen Company (Europe) Sarl, sídlo Avenue des Morgines 12, 1213 Petit – Lancy, Ženeva, Švýcarsko za období listopad 2018 a prosinec 2018.

Výše darované částky v České republice i Slovenské republice bude průběžně zveřejňována na www.pecenijeradost.cz a www.peceniejeradost.sk. První část darované finanční částky za měsíc listopad 2018 bude zveřejněna v prosinci 2018. Druhá část darované finanční částky za měsíc prosinec 2018, jakož i celková částka za celou akci bude zveřejněna v průběhu měsíce února 2019. Celková darovaná částka bude použita po dohodě s Nadačním fondem Kapkou naděje v České republice a s Nadácií Kvapka nádeje na Slovensku na nákup specializovaného lékařského vybavení v nemocnicích po celé České a Slovenkské republice. Finanční prostředky získané během akce budou předány nadaci a nadačnímu fondu ve dvou termínech, vždy za každý měsíc konání akce. První v prosinci 2018 a druhá v únoru 2019.

Účel a způsob použití finančních příspěvků v České republice a Slovenské republice bude zveřejněn nejpozději do 28.2.2019 na www.pecenijeradost.cz a www.peceniejeradost.sk.

INFOLINKA

CZ 844 222 844
SK 0850 123 850