use left or right arrow keys to navigate the tab,
Page First page Last page More pages Next page Previous page
Press Enter or Space to expand or collapse and use down arrow to navigate to the tab content
Click to read more about this recipe
Includes
Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Po svátcích a bujarých oslavách jako každý rok přichází leden a s ním i zjištění, že jsme o Vánocích ochutnávali trošku více cukroví, než jsme si předsevzali. Tělo si vyloženě říká o větší přísun vitamínů a odlehčenou stravu, ale je těžké se z ničeho nic vzdát všech dobrot, které jsme si celý prosinec užívali.

Na řadu přichází detox a s ním různá omezení a diety. A jelikož si neumíme představit vzdát se všech těch sladkých dobrot, pojali jsme lednový detox po svém a připravili tak skvělé recepty, že vás po jejich ochutnání ani nenapadne, že jsou vlastně zdravé a tak může být vaše svědomí klidné.

My v redakci jsme si naprosto zamilovali Ořechové řezy. Nejenže jsou ořechy zdravé, ale řezy si můžete zabalit kamkoliv s sebou a dát si je třeba jako chutnou svačinku, až vás bude honit mlsná.

Brownies jsou pak naší srdcovou záležitostí. Tyto jsou navíc bez laktózy a lepku, takže si můžete být jisti i tím, že s ním pohostíte každého milovníka sladkého.

Doma připravené Mrkvánky mohou vypadat složitě, ale jejich příprava zabere chvíli a výsledek předčí všechny očekávaní. I zatvrzelí odpůrci mrkve si ji v této podobě zamilují.

Pokud chystáte oslavu a hledáte dezert, který by návštěvu ohromil a přitom byl lehký jako pírko, určitě vyzkoušejte Tartaletky bez laktózy a lepku. Nemusíte se bát, že by vás návštěva překvapila nějakou potravinovou intolerancí a bez receptu nebude chtít odejít nikdo.

A až si budete chtít dát pro změnu něco slaného, vyzkoušejte recept na skvělý Česnekový chleba, který připravila Elly z blogu Bohyně kuchyně. Souhlasíme s ní, že je naprosto skvělý a možná se vám už ani nebude chtít chodit do pekárny.

Ať už se rozhodnete vyzkoušet jakýkoliv recept, můžete si být jistí, že letošní odlehčený leden bude chutnat skvěle!