Your webbrowser is outdated and no longer supported by Microsoft Windows. Please update to a newer browser by downloading one of these free alternatives.
Po svátcích a bujarých oslavách jako každý rok přichází leden a s ním i zjištění, že jsme o Vánocích ochutnávali trošku více cukroví, než jsme si předsevzali. Tělo si vyloženě říká o větší přísun vitamínů a odlehčenou stravu, ale je těžké se z ničeho nic vzdát všech dobrot, které jsme si celý prosinec užívali.

Na řadu přichází detox a s ním různá omezení a diety. A jelikož si neumíme představit vzdát se všech těch sladkých dobrot, pojali jsme lednový detox po svém a připravili tak skvělé recepty, že vás po jejich ochutnání ani nenapadne, že jsou vlastně zdravé a tak může být vaše svědomí klidné.

My v redakci jsme si naprosto zamilovali Ořechové řezy. Nejenže jsou ořechy zdravé, ale řezy si můžete zabalit kamkoliv s sebou a dát si je třeba jako chutnou svačinku, až vás bude honit mlsná.

Brownies jsou pak naší srdcovou záležitostí. Tyto jsou navíc bez laktózy a lepku, takže si můžete být jisti i tím, že s ním pohostíte každého milovníka sladkého.

Doma připravené Mrkvánky mohou vypadat složitě, ale jejich příprava zabere chvíli a výsledek předčí všechny očekávaní. I zatvrzelí odpůrci mrkve si ji v této podobě zamilují.

Pokud chystáte oslavu a hledáte dezert, který by návštěvu ohromil a přitom byl lehký jako pírko, určitě vyzkoušejte Tartaletky bez laktózy a lepku. Nemusíte se bát, že by vás návštěva překvapila nějakou potravinovou intolerancí a bez receptu nebude chtít odejít nikdo.

A až si budete chtít dát pro změnu něco slaného, vyzkoušejte recept na skvělý Česnekový chleba, který připravila Elly z blogu Bohyně kuchyně. Souhlasíme s ní, že je naprosto skvělý a možná se vám už ani nebude chtít chodit do pekárny.

Ať už se rozhodnete vyzkoušet jakýkoliv recept, můžete si být jistí, že letošní odlehčený leden bude chutnat skvěle!